Z wizytą u Marii Skłodowskiej Curie

W dniu 29 marca 2019r. chętni uczniowie z klas ósmych i trzecich klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu wzięli udział w Dniu Otwartym Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Curie Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim.

Podczas bardzo ciekawej, dynamicznej prezentacji uczniowie i nauczyciele makowskiego liceum zaprezentowali historię i dzień dzisiejszy swojej szkoły.

W przyszłym roku szkolnym 2019/2020 na naszych absolwentów będą czekały cztery klasy pierwsze o następujących profilach:

– klasa politechniczna,

– klasa medyczna,

– klasa psychologiczno – coachingowa,

– klasa językowo – prawna.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie szkoły i rozmowy z uczniami liceum. Każda klasa miała przygotowane swoje stoisko na którym prezentowano swój profil klasy. Nasi uczniowie zainteresowali się m.in.: klasą językową na stoisku której można było poczęstować się rosyjskimi słodyczami i napić herbaty z prawdziwego samowara. Dodatkową atrakcją była gra karciana Piotruś oczywiście po rosyjsku przecież to klasa językowa. Zresztą prezentacja tej klasy była prowadzona w czterech językach: polskim, rosyjskim, angielskim i niemieckim. Na innym stoisku można było się poczuć jak w pracowni alchemika a to za sprawą dymów i oparów z chemicznych doświadczeń przeprowadzanych przez klasę medyczną. Na sali gimnastycznej można tez było spotkać uczniów w niebieskich i czerwonych koszulkach – to Szkolne Koło Wolontariatu z ulotkami o swoich działaniach. W innej części można było podziwiać pokazy karate Kyokushin w wykonaniu dwóch utytuowanych zawodników, którzy swoimi ciosami kruszyli pustaki jakby to były styropianowe płyty.

Spotkaliśmy też absolwentki naszego gimnazjum: Paulinę Napierkowską, Barbarę Szewczak i Żanetę Skwiot, które prezentowały swoje klasy.

A. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »