” Pracownie Wielkanocnych Jajeczek”

W dniu 8 kwietnia w naszym przedszkolu w ramach współpracy z rodzicami i z Klubem Seniora, odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne wprowadzające dzieci w tematykę tego wyjątkowego w roku okresu. Wychowawczynie wraz z rodzicami i Paniami z Klubu Seniora przygotowały dla dzieci w poszczególnych grupach” Pracownie Wielkanocnych Jajeczek”. Mając do dyspozycji różnorodność materiałów ( bibuła, włóczka, sznurki, farby, koronki, kolorowe tasiemki, wstążki, kolorowe piórka, mulinę, cukier, patyczki szaszłykowe, klej i wreszcie jajka styropianowe) dzieci z wielką radością i dużym zaangażowaniem przygotowywały przepiękne efekty wspólnej pracy. W trakcie warsztatów odbyły się pogadanki n/t symboli, tradycji i zwyczajów wielkanocnych a niektóre grupy swoje jajeczka wykonywały podśpiewując znane przedszkolne piosenki.

Serdecznie dziękuję Paniom: Małgorzacie Nidzgorskiej, Magdalenie Tadrzak i Marcie Czajkowskiej oraz członkiniom miejscowego Klubu Seniora: p. K. Wierzbickiej – Rybackiej, p. D. Czarneckiej, p. R. Białobrzewskiej oraz p. D. Okoniewskiej za okazaną pełną pasji i miłości do dzieci pomoc.

Agnieszka Gałązka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »