Teatr Cieni w krasnosielckim przedszkolu

W dniu 25 kwietnia do naszego przedszkola zawitał teatr cieni z Gniezna. Dzieci miały niecodzienną okazję zobaczyć spektakle bajek: ,,O trzech świnkach”, ,,Przygody smerfów” i ,,Czerwony Kapturek”, dzięki którym odkryły magię teatru cieni. Ten wyjątkowy rodzaj teatru lalkowego młody widz oglądał za pomocą ekranu, na którym pojawiały się tradycyjne cienie rzucane za pomocą dekoracji, rekwizytów, lalek, a także samych aktorów. Niezapomnianym elementem dla dzieci było pojawienie się również kolorowych cieni na ekranie.

Po przedstawieniu dzieci mogły wejść za kulisy sceny i samodzielnie operować sylwetkami postaci w ramach wspólnej nauki tworzenia różnorodnych cieni. Spotkanie te na długo pozostanie w pamięci dzieci i z chęcią do niego wrócimy.

M. Wnuk

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »