Witaj majowa jutrzenko

W dniu 30 kwietnia 2019 roku uczniowie klas drugich i trzeciej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu uroczystą akademią uczcili Święto Konstytucji 3 Maja. Przybliżyli zebranej na sali gimnastycznej społeczności uczniowskiej to ważne dla naszej historii wydarzenie. Była to bowiem pierwsza w Europie a druga na świecie Konstytucja. Konstytucja 3-Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Całość uroczystości rozpoczął,, Polonez” W. Kilara z filmu ,,Pan Tadeusz’’, który zatańczyli najmłodsi uczniowie. Te poważne treści wzbogacały piosenki – ,, Witaj majowa jutrzenko”, ,, Ojczyzno ma”, ,,Polskie ABC”, ,, Jak długo na Wawelu”.

Apel został przygotowany pod kierunkiem pań: A. Błaszkowskiej, A. Chodkowskiej, A. Kardaś i A. Krukowskiej.

AS

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »