Wycieczka krasnosielskich przedszkolaków do Jednostki Wojskowej w Przasnyszu

Dnia 26 kwietnia dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Jednostkę Wojskową w Przasnyszu. Najmłodsi uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar w Jednostce Wojskowej w Przasnyszu. Dni Otwarte to jedyna okazja, aby zwiedzić jednostkę wojskową, obejrzeć sprzęt i uzbrojenie. Mają one przybliżyć dzieciom specyfikę jednostki wojskowej, zapoznać ich z jej przeznaczeniem, zadaniami, a także dokonaniami żołnierzy. Dzięki bezpośrednim kontaktom budowane jest wzajemne zaufanie i zrozumienie dla trudnej profesji żołnierza zawodowego. Dzieci miały okazję zobaczyć i zaznajomić się z wojskowymi pojazdami oraz sprzętem, z którego żołnierze korzystają w czasie służby. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do pojazdów wojskowych i poczucia się przez chwilę jak prawdziwi żołnierze. Wiele emocji towarzyszyło dzieciom również podczas trzymania prawdziwego karabinu.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

A. Kiliańczyk

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »