Teatrzyk Dzikie Gęsi w Drążdżewie

W poniedziałek 6 maja 2019 roku Szkołę Podstawową w Drążdżewie odwiedził Teatr Arena z Białegostoku. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli baśń pt. „Dzikie Gęsi”. Główną bohaterką baśni jest dziewczynka o imieniu Zosia, która musi się zaopiekować małym braciszkiem pod nieobecność rodziców. Jej dziecięca ciekawość i chęć zabawy sprawiają, że bobasa porywają dzikie gęsi. Dzielna dziewczynka rusza na poszukiwanie brata. Gdy go odnajduje pomocną dłoń wyciągają do niej piec, jabłoń i rzeka, dając schronienie przed złowrogimi ptakami. Przygoda rodzeństwa kończy się szczęśliwie, a za okazaną dobroć i miłość do brata oraz prawdomówność, dziewczynka otrzymuje obiecaną nagrodę od mamy. Historia ta jest doskonałą lekcją dla całej rodziny, w której poświęcenie dla drugiego człowieka jest ważniejsze niż własne bezpieczeństwo. Poświęcenie i odwaga Zosi zasługują na pochwałę, ale z drugiej strony jej lekkomyślność i brak odpowiedzialności mogły doprowadzić do nieszczęścia. Każdą podjętą decyzję Zosia konsultowała z najmłodszą publicznością, zaś efekty muzyczne wprawiły dzieci w nastrój opowieści. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów przedstawienia, a na koniec pożegnały aktorów gromkimi brawami. Przedstawienie uczyło odpowiedzialności, troski o innych, wytrwałości i rodzinnej miłości.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »