Drugoklasiści w Olsztynie

W dniu 10 maja 2019 roku uczniowie klas II a i II b Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu wraz z opiekunami: p. Anną Chodkowską, p. Anną Krukowską oraz p. Ewą Ochtera wyruszyły do Olsztyna.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było Olsztyńskie Planetarium, gdzie obejrzeliśmy pokaz filmowy pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Autorzy seansu odpowiedzieli na najbardziej nurtujące ludzkość pytania: Dlaczego świeci Słońce? Jak „działa” Księżyc? Jak zmieniają się pory roku? Jak wygląda jesienne niebo nocą? To niezwykle pasjonujący seans, który w sposób bardzo prosty wyjaśnił jak Słońce i Księżyc determinują życie na Ziemi, jak powstał kalendarz  i jak przebiegała historia kosmicznych podróży oraz lądowań na Srebrnym Globie. Uczestnikom bardzo podobał się pokaz.

Po filmie, wzięliśmy udział w warsztatach, na których dzieci poznały wybrane zagadnienia z dziedziny fizyki, takie jak: grawitacja, fale dźwiękowe, przyśpieszenie, pole magnetyczne. Mogliśmy zobaczyć świat  oczami owadów, zaobserwować zjawisko rozszczepienia światła, wytworzyć iskrę elektryczną – burzowy piorun. Jednym słowem uczniowie bawili się i uczyli jednocześnie.

Wszyscy pełni wrażeń udaliśmy się do restauracji na smaczny obiad.

Pełni sił i energii wyruszyliśmy na podbój „Warmiolandii – Krainy Warmisia” to największa sala zabaw w Olsztynie, która posiada jedną z największych konstrukcji tego typu w Polsce, to 1400 m2 kładek, ścieżek. Kryje ona setki przeszkód, kryjówek, i różnych form aktywności dla dzieci. Uczestnicy mogli skorzystać więc ze wszystkich atrakcji Krainy Warmisia. Te zabawy dały niesamowitą dawkę adrenaliny, pobudziły ich aktywność psychoruchową oraz wyobraźnię. Podczas badania niezliczonych labiryntów, wyścigów autkami akumulatorowymi, kolorowej bitwy przy użyciu armatek, akrobacji na trampolinach i zjazdach z gigantycznej, dmuchanej zjeżdżalni, jazdy mini pojazdami formuły , ścianek wspinaczkowych oraz wielu innych atrakcji dzieci mogły dać upust swojej naturalnej potrzebie bycia w ciągłym ruchu.

Czas spędzony na wycieczce minął nam tak szybko, że gdy dotarliśmy pełni wigoru do Krasnosielca była już godzina 19.30. Stęsknieni  rodzice czekali na swoich „małych podróżników” . Wszyscy z zadowolonymi minami i głowami pełnymi nowych doświadczeń wróciliśmy do domów.

Mamy nadzieję, że w następnym roku znów pojedziemy odkrywać piękne, nowe miejsca naszej Ojczyzny.

E.Ochtera

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »