Uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Grądach

Strażakiem być… to wielka odpowiedzialność, odwaga i zaszczyt.

11 maja 2019 roku odbyły się gminne uroczyste obchody dnia św. Floriana – patrona strażaków.

Uroczystość ta rozpoczęła się mszą św. odprawioną w intencji strażaków w kościele parafialnym w Krasnosielcu, której przewodniczył ks. dziekan Andrzej Kotarski. Przed nabożeństwem odbył się przemarsz pocztów sztandarowych i przedstawicieli wszystkich jednostek strażackich ulicami Krasnosielca.

Ciąg dalszy uroczystości odbył się wokół remizy strażackiej w Grądach. Był to szczególny dzień dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grądach, ponieważ w tym roku obchodzili jubileusz 90-lecia powstania jednostki.

Wójt Gminy Krasnosielc wygłosił krótkie przemówienie, złożył gratulacje dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Grądach i podziękował wszystkim mieszkańcom za ogromny wkład w pracę na rzecz całej miejscowości.

Podczas uroczystości każdy z zaproszonych gości dziękował strażakom za ich pracę, poświęcenie i ogromną odwagę życząc każdemu tylu powrotów z akcji co i wyjazdów.

Święto strażackie było również okazją do wręczenia medali i odznaczeń.

W tym roku Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyznał swoje odznaczenie, które w jego imieniu wręczył Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak. Medalem Pro Masovia została uhonorowana Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Grądach.

Złoty medal „ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA„ otrzymali:

1/ Dh Łukasiak Jerzy – OSP Grądy

2/ Dh Modzelewski Mirosław– OSP Grady

3/ Dh Ptaszyński Cezary– OSP Grądy

4/ Dh Jastrzębski Roman – OSP Chłopia Łąka

5/ Dh Tupacz Krzysztof – OSP Chłopia Łąka

Srebrny medal „ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA„ otrzymali:

1/ Dh Ptaszyński Janusz – OSP Grądy

2/ Dh Święcki Piotr – OSP Grądy

Brązowy medal „ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA„ otrzymali:

1/ Dh Cierliński Krzysztof– OSP Grądy

2/ Dh Lesiński Tomasz– OSP Grądy

3/ Dh Łukasiak Andrzej– OSP Grądy

4/ Dh Kardaś Jarosław – OSP Grądy

Odznakę „STRAŻAK WZOROWY” otrzymali:

1/ Dh-na Modzelewska Ilona – OSP Grądy

2/ Dh Ferenc Przemysław– OSP Grądy

3/ Dh Mizerek Mateusz –OSP Grądy

4/ Dh Zakrzewski Jerzy- OSP Grądy

 

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »