II Gminny Konkurs Matematyczny

21 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny, którego organizatorami były szkoły podstawowe z Drążdżewa i Raków. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I – VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy, podzieleni na trzy kategorie wiekowe: I – IV, V – VI oraz VII – VIII. W konkursie wzięło udział łącznie 35 uczniów ze szkół podstawowych z Amelina, Drążdżewa, Krasnosielca i Raków. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać testy składające się z 24 zadań. Zmagania trwały 60 minut. W komisji konkursowej zasiadły panie nauczycielki, które przyjechały ze swoimi podopiecznymi: Beata Skoroda i Anna Brzozowa oraz organizatorki konkursu: Edyta Grabowska i Marzena Nowak. Po analizie prac konkursowych przyznano nagrody następującym osobom:

Klasy I – IV:

I miejsce – Dominika Orzoł SP Amelin

II miejsce – Szymon Krajewski SP Drążdżewo

III miejsce – Mateusz Więcek SP Krasnosielc

Klasy V – VI:

I miejsce – Julia Grabowska SP Raki

II miejsce – Amelia Sierak SP Krasnosielc

III miejsce – Natalia Grabowska SP Drążdżewo

Klasy VII – VIII:

I miejsce – Szymon Kacprzyński SP Drążdżewo

II miejsce – Oliwia Płuciennik SP Drążdżewo

III miejsce – Adrian Rykowski SP Drążdżewo

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych, logicznych i dydaktycznych oraz akcesoriów komputerowych i rowerowych. Dodatkowe nagrody w postaci książek i gadżetów związanych z powiatem makowskim ufundował pan Darek Wierzbicki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów matematyką i kształtowanie logicznego myślenia.

Marzena Nowak

Edyta Grabowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »