Sprintem do maratonu

W dniu 24 maja dzieci z Przedszkola w Krasnosielcu wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. To projekt, którego celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Najpierw dzieci odśpiewały hymn ,,Sprintem do maratonu”, którego nauczyły się podczas zajęć rytmiki. Potem wszystkie dzieci stanęły do rozgrzania mięśni, głównie nóg i w rytm muzyki wykonywały ćwiczenia.

Do biegu dzieci ustawiły się w kolejności od I do IV grupy. Z wielką radością, ogromnym zaangażowaniem oraz dużą sportową zaciętością każdy przedszkolak ukończył 300m trasę wokół boiska sportowego przy Kościele. Bieg ukończyły również wszystkie Panie.

Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Odbyły się też ćwiczenia rozciągające i rozluźniający bieg truchtem.

Organizator zapewnił wodę dla spragnionych po biegu dzieci.

Wszyscy uczestnicy pokonali dystans 27600m i tym samym zostali zapisani do grona małych maratończyków!!!

A. Gałązka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »