Spotkanie z Panem Policjantem

W ramach preorientacji zawodowej w naszym przedszkolu gościliśmy policjanta asp. Sztab. Roberta Bojarskiego z Komendy Stołecznej Policji z Warszawy. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Dzieci z ciekawością oglądały prezentację na tablicy multimedialnej i słuchały wszystkich informacji, które w sposób adekwatny do wieku naszych dzieci przedstawiała postać z dziecięcych kreskówek „ SpongeBob Kanciastoporty”. Pan Policjant uświadomił dzieciom jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi osobami i przestrzegł przed różnymi niebezpieczeństwami w okresie wakacji. Korzystając z tablicy multimedialnej opowiedział również o patrolach z psami a na zakończenie nauczył dzieci tańca utrwalającego wszystkie wiadomości. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a mali uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat zasad ruchu drogowego. Pan Robert opowiedział dzieciom wiele ciekawostek z wykonywanego przez siebie zawodu; m.in. o tym, że przez 2 lata patrolował Warszawę policyjnym śmigłowcem. Podczas wizyty w Polsce znanych osób t.j. papieża Jana Pawła II, papieża Benedykta XVI czy piosenkarzy: Michael Jackson i Whitney Houston oraz Tina Turner jeździł motocyklem w policyjnej obstawie. Pan Robert będąc dzieckiem uczęszczał do naszego Przedszkola dlatego z wielką radością spędził z przedszkolakami czas a wyjeżdżając nie ukrywał wzruszenia . Od dzisiaj każde dziecko wie, że policjant jest jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą. Bardzo dziękujemy jeszcze raz panu Robertowi za tak wiele cennych informacji i doświadczeń, które przeżyliśmy podczas tego spotkania.

M. Wnuk

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »