Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny – pod tym hasłem wspólnie z rodzicami przedszkolaki z Drążdżewa spędziły piątek 24 maja. Tym razem to rodzice zrobili ogromną niespodziankę swoim dzieciom i nam – wychowawcom bowiem stali się aktorami. Ich występ i przedstawienie „Rzepka” wywoływało uśmiech na wielu twarzach. Ogromne brawa za pomysł i wykonanie. Potem dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły dla swoich rodziców. Był też taniec wspólny z rodzicami. Z okazji nadchodzących Świąt Mamy i Taty, dzieci zaśpiewały swoim rodzicom „100 lat” i wręczyły niezwykłe upominki: „Las w słoiku”. Dalsza zabawa odbyła się na boisku szkolnym. Największą atrakcją okazały się przejażdżki wozem strażackim i możliwość użycia sygnałów dźwiękowych. Było też lanie wody, oglądanie wozu strażackiego, przymierzanie hełmu. Panowie strażacy przypomnieli przedszkolakom numery alarmowe i opowiedzieli o swojej pracy. Potem były zawody w przeciąganiu liny, toczeniu ogromnej beli z sianem. Było dużo zabawy, radości, śmiechu. Był to czas spędzony w rodzinnym gronie. Dziękujemy za pomoc organizacji tego pięknego dnia. Szczególne podziękowania należą się naszym wspaniałym Rodzicom, jak również Panom strażakom, którzy uświetnili swoją obecnością nasz piknik. Na pewno długo będziemy wspominać ten dzień.

Wychowawcy: Magdalena Zuzelska, Justyna Rupińska, Bożena Kołakowska.