Żywa przesyłka „Rusałka pawik”

Wiosna to piękna i wspaniała pora roku, przyroda budzi się do życia, a my mamy możliwość obserwacji zjawisk i procesów wzbogacających nasze otoczenie. Nie ma lepszej lekcji przyrody od tej, w czasie której naturę poznaje się poprzez samodzielną obserwację jej praw.

23 maja 2019r. dotarł do nas długo wyczekiwany zestaw do hodowli motyli. Mamy możliwość obserwacji cyklu życia od gąsienicy do dorosłego motyla. Dzięki naszej hodowli dzieci mogą na własne oczy obserwować złożony proces życia tych pięknych i fascynujących owadów. Dzieci obserwują gąsienice, które zjadają rośliny, po kilku dniach przejdą okres wylinki, a następnie zamienią się w piękne motylki rusałka pawik. Jest to dla nas wszystkich (również dla pań) zupełnie nowe i bardzo ciekawe doświadczenie.

Dorosłe motyle wypuścimy już niedługo „w świat”.

I.Chełchowska

Zapraszamy do galerii

 

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »