Dzień dla bezpieczeństwa

„Dzień dla bezpieczeństwa”- pod takim hasłem odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka organizowany przez makowską policję oraz Urząd Gminy Krasnosielc.

Od kilku lat Komenda Powiatowa Policji w Makowie Mazowieckim organizuje piknik z okazji Dnia Dziecka. Tego roku odbył się on w Krasnosielcu, do jego udziału zaproszono dzieci i młodzież z terenu gminy Krasnosielc.

Do tegorocznych obchodów Dnia Dziecka zaproszono zaprzyjaźnione służby: Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim, Nadleśnictwo Parciaki, Zakład Karny w Przytułach Starych i 5 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej w Ciechanowie.

Podczas imprezy policjanci, strażacy, żołnierze oraz funkcjonariusze zakładu karnego i nadleśnictwa zaprezentowali sprzęt służbowy. Każdy uczestnik mógł usiąść w policyjnym radiowozie, wozie strażackim i wojskowym wozie, porozmawiać przez stację oraz włączyć dźwięk syreny. Dzieci mogły skorzystać z symulatora jazdy na motorze, odbić swój odcisk palca, poczuć się jak prawdziwi strażacy i lać wodą z węża strażackiego.

Dla wszystkich dzieci przygotowano wiele konkursów i zabaw. Między innymi rowerowy tor przeszkód przeprowadzony przez policjantów makowskiej drogówki, sprawnościowy tor przeszkód dla młodszych i starszych dzieci przeprowadzony pod okiem funkcjonariuszy prewencji makowskiej policji. Poprzez uczestnictwo w konkursach dzieci uczyły się zasady fair play.  Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Krasnosielc.

Zabawa na festynie przy pięknej, słonecznej pogodzie trwała kilka godzin. Ten dzień był dla dzieci pełen wrażeń
i mnóstwa atrakcji.

  opr. M. Winnik

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »