Zakończenie roku szkolnego

W dniu 19 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19. Na początku Pan Dyrektor Andrzej Maluchnik powitał wszystkich, podziękował za trud całorocznej pracy i życzył dobrych wakacji. Dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły dzień rozdania świadectw jest dniem radości i nagrodą za solidną pracę. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców pan Zbigniew Żebrowski, podziękował nauczycielom za trud włożony w naukę i wychowanie dzieci, życzył także wszystkim miłego, bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji, poznawania ciekawych miejsc i ludzi.

Pani dyrektor Anna Kardaś dokonała podsumowania roku szkolnego. Przedstawiła uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu oraz laureatów konkursów.

W roku szkolnym 2018/19 do Publicznej szkoły Podstawowej uczęszczało 341 uczniów z czego 57 do oddziałów gimnazjalnych. Za wysokie wyniki w nauce wychowawcy klas I – III wyróżnili 40 uczniów. W klasach IV – VI średnią stopni co najmniej 4,75 oraz przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania otrzymało 51 uczniów. Najwyższą średnią na koniec roku szkolnego uzyskała klasa IV b – 4,53. Najwyższą średnią stopni w szkole uzyskała uczennica klasy VI a Ewa Gałązka – 5,41.

Do ścisłej czołówki szkoły należą następujący uczniowie:

1. Ewa Gałązka kl. VI a – 5,41

2. Maria Kaczorek kl. VII b – 5,36

3. Julia Chełchowska kl. VIII b – 5,33

Zuzanna Kosińska kl. VI a – 5,33

5. Mateusz Wróblewski kl. VIII a – 5,28

6. Emilia Kryszk kl. V a – 5,25

7. Oliwia Gałązka kl. III c G – 5,22

8. Małgorzata Kossakowska kl. VII b – 5,21

9. Wiktoria Perzanowska kl. VII a – 5,21

10. Maja Chełchowska kl. IV b – 5,18

Kaja Goś kl. IV b – 5,18

Kalina Rekosz kl. – 5,18

Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych i zajmowali bardzo dobre miejsca. Na szczególne uznanie zasługują konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

– geograficzny – tytuł finalisty uzyskali: Piotr Oleksy z klasy III c G oraz Jakub Szewczak z klasy

III a G.

– biologiczny – do etapu rejonowego zakwalifikowała się Oliwia Gałązka z kl. III c G oraz Aleksandra Napierkowska z kl. VIII a,

– historyczny – do etapu rejonowego zakwalifikował się Juliusz Siemiątkowski z kl. III z G,

Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka – Wiktoria Domińska z kl. III a G oraz Łucja Sendal – zwycięstwo w eliminacjach powiatowych w swoich kategoriach wiekowych,

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematycznywyróżnienie Albert Sendal kl. II a,

Gminny Konkurs Matematyczny – Amelia Sierak VI b II miejsce, Mateusz Więcek kl. IV a – III miejsce.

Gminny Konkurs Plastyczny Gdy myślę Ojczyzna – Karolina Janowska z kl. II a zajęła II miejsce.

Gminny Konkurs Muzyczny ,,Gdy myślę Ojczyzna” – I miejsce wśród solistów zajęła Alicja Regulska z kl. II a oraz Zuzanna Orzeł z kl. I b, I miejsce wśród zespołów zajął zespół wokalny z klas I – III w składzie: Zuzanna Nidzgorska, Laura Kołakowska, Zofia Żebrowska, Lena Ochtera, Zuzanna Orzeł, Alicja regulska, Michalina Ochenkowska, Maja Rawa, Łucja Glinka, Milena Olbryś, Maria Zduniak i Damian Lewandowski.

XI Gminny Konkurs Czytelniczy. Być jak…mój ulubiony bohater literacki – I miejsce zajęły: Małgorzata Kossakowska z kl. VII b, Julia Ciuchta kl. VI a, II miejsce – Julia Chełchowska kl. VIII b, Magdalena Sobocińska kl. VII b, wyróżnienie Aleksandra Kuprajtys kl. VI a.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

– Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe:

Sara Grabowska kl. V a – I miejsce, Karol Ciuchta kl. V b – I miejsce, Julia Banasiak kl. VII b – II miejsce.

– Siatkówka plażowa – Justyna Klicka, Natalia Kryszk, Wiktoria Grabowska, Julia Sęk – mistrzostwo powiatu,

– Sztafetowe biegi przełajowe;

– dziewczęta (rocznik 2005- 2003) – I miejsce,

– dziewczęta ( rocznik 2006 i młodsi ) – II miejsce,

– chłopcy ( rocznik 2005 – 2003) – III miejsce,

– chłopcy ( rocznik2006 i młodsi 0 – I miejsce,

– Mini piłka siatkowa – dziewczęta ( rocznik 2006 i młodsi ) – I miejsce,

– Piłka siatkowa dziewcząt (rocznik 2005 – 2003) – III miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt.

Gminny Konkurs Plastyczny Kolorowanki antystresowe – Radosław Okoniewski kl. VI b – wyróżnienie.

Gminny Konkurs Moje hobby – moja praca – Zuzanna Libchaber kl. V b – II miejsce, Marcin Kuplicki kl. V b – III miejsce.

Uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjum przystąpili w kwietniu do egzaminu kończącego szkołę. Najlepsze w szkole wyniki osiągnęli :

– Karolina Śladowska z kl. VIII a – 86,67%

– Juliusz Siemiątkowski z kl. III a gimnazjalnej – 78%.

Na koniec każdego roku szkolnego spośród wszystkich absolwentów wyłaniany jest Absolwent Roku.

W klasach gimnazjalnych Statuetkę absolwenta Roku otrzymała – Oliwia Gałązka z kl. III c.

W Szkole Podstawowej przyznano statuetkę Ucznia Roku oraz nagrody książkowe dla Sportowca Roku i społecznika Roku. Statuetkę Ucznia roku otrzymała – Julia Łada z kl. VIII a, Sportowcem Roku został Adam Gałązka z kl. VIII b, Społecznikiem Roku – Julia Chełchowska z kl. VIII b.

Wójt Gminy Krasnosielc pan Paweł Ruszczyński jak co roku przyznał Stypendium Wójta Gminy. Tegorocznymi stypendystami zostali uczniowie: Piotr Oleksy i Jakub Szewczak, są oni finalistami Konkursu geograficznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W dalszej części uroczystości wręczone zostały nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Po tych danych statystycznych dotyczących osiągnięć naszych uczniów nadszedł czas na popisy artystyczne. Uczniowie klas kończących szkołę przedstawili krótką część artystyczną wprowadzającą wszystkich zebranych w wakacyjny klimat. Później odbywały się spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.

A. Sierak A. Błaszkowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »