Zakończenie zerówki w Drążdżewie

We wtorek 18 czerwca 2019 roku „Sówki” z Drążdżewa zakończyły edukację przedszkolną. Na uroczystość przybyli goście: ksiądz proboszcz Leszek Kamiński, pani dyrektor Barbara Kluczek, pani Alicja Mizerek – wychowawczyni „Sówek”, kiedy były one jeszcze „maluchami”, pani Maria Cieszewska – opiekunka Szkolnego Koła Caritas, pani Magdalena Zuzelska – wychowawczyni młodszego oddziału przedszkolnego, pani bibliotekarka Krystyna Suchołbiak, pan bibliotekarz Michał Walasek, pani Justyna Rupińska – tegoroczna wychowawczyni starszaków, nauczycielki: pani Bożena Kołakowska, pani Anna Czarnecka, pani Jolanta Gacioch – katechetka, a także tłumnie zgromadzeni rodzice. Jednak najważniejsi tego dnia byli przedszkolacy, bez których ta uroczystość w ogóle by się nie odbyła. Dwadzieścioro dzieci w przyszłym roku szkolnym rozpocznie naukę w pierwszej klasie. Elegancko i odświętni ubrani zaprezentowały tego dnia swój ostatni przedszkolny występ artystyczny. Był polonez, który wzbudził podziw widzów. Nie zabrakło różnych tańców, wierszy i piosenek. Wesoło, ale też ze smutkiem i łezką w oku żegnały się ze swymi paniami. Dziękowały pani dyrektor za cierpliwość i przepraszały za swoje psoty. Paniom z kuchni za obiady „pyszne, smaczne, zdrowe i kolorowe”. Pani intendentce za to, że zawsze dbała, by „przedszkolna dziatwa głodu nie zaznała”. Pani od logopedii, że „pięknie mówić uczyła”. Pani i panu z biblioteki za bajki, bajeczki i wierszyki. Pani katechetce za ukazanie właściwej drogi do Boga, wdrażania do postaw wiary, naukę pięknych pieśni religijnych, pacierza. Dziękowały przede wszystkim swoim rodzicom za cierpliwość i umiejętność rozwiązywania konfliktów. Żegnały się ze swoją salą i młodszymi kolegami i koleżankami. Młodsze dzieci życzyły absolwentom powodzenia w szkole i zapraszały do odwiedzin w przyszłym roku.

Pani dyrektor przedstawiła osiągnięcia i wydarzenia z życia przedszkolaków, podziękowała rodzicom za zaangażowanie w pracę na rzecz przedszkola oraz życzyła wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom zdrowych, pogodnych i bezpiecznych wakacji. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom ukończenia przedszkola i upominki od wychowawczyni pani Justyny Rupińskiej. Specjalne podziękowania otrzymali także rodzice. W imieniu rodziców głos zabrały panie Grażyna Ślaska i Agnieszka Sztych. Wspólnie podziękowały nauczycielom i pani dyrektor za opiekę i wychowanie. Po otrzymaniu dyplomów przedszkolaki opuściły przedszkolne mury, aby udać się na zasłużone wakacje. Podczas tej uroczystości „było trochę śmiechu, było trochę łez, ale się nie martwcie, bo w życiu już tak jest”. We wrześniu przedszkolaki z grupy „Sówki” będą już uczniami pierwszej klasy. Czekają ich nowe obowiązki i zadania. „Coś się zaczęło, coś się skończyło, najważniejsze, że zawsze nam dobrze było”. Tak to już jest, coś musi się skończyć, aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że pogodny, słoneczny nastrój, który panował na uroczystości zakończenia roku przedszkolnego, przeniesie się na wakacyjny czas. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »