Uroczyste podsumowanie etapu regionalnego Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

W dniu 25 czerwca 2019 r. w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom regionalnego etapu XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Do konkursu BGR zgłoszono 24 gospodarstwa.

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli PT KRUS w Ostrołęce, Mazowieckiej Izby Rolniczej, Państwowej Inspekcji Pracy, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w dniach 26 kwietnia – 16 maja 2019r. dokonała wizytacji i oceny 22 gospodarstw, spośród których wytypowała laureatów. Zdobywca 1 miejsca będzie reprezentował nasz region w etapie wojewódzkim konkursu.

Gościom uroczystego finału zaprezentowano film z wizytówkami najlepszych gospodarstw. W tym roku zwyciężyło gospodarstwo Pana Roberta Filochowskiego z Milewa Wielkiego w gminie Troszyn w powiecie ostrołęckim. Drugie miejsce zdobyło gospodarstwo Pana Radosława Lisa z miejscowości Pieczyska w gminie Krasnosielc, powiat makowski. Laureatami zostali również Państwo Justyna i Jan Majewscy z miejscowości Jelenie, położonego na terenie gminy i powiatu Ostrów Maz. Gospodarstwo to uplasowało się na trzecim miejscu.

Wyróżnienia otrzymali: Andrzej i Kamil Majkowscy z miejscowości Kruszewo w gminie Goworowo w powiecie ostrołęckim, Hanna i Tadeusz Błońscy z miejscowości Trzcianka w gminie Brańszczyk w powiecie wyszkowskim, Grzegorz Bałdyga z miejscowości Łyse w powiecie ostrołęckim, Mateusz Krakowiecki z miejscowości Nowe Wielątki w gminie Rząśnik w powiecie wyszkowskim, Joanna i Grzegorz Niestępscy z Przasnysza, Mariusz Dąbkowski z miejscowości Damiany w gminie Czerwin w powiecie ostrołęckim, Anna i Roman Czyżewscy z miejscowości Żochy w gminie Czerwin w powiecie ostrołęckim, Renata i Andrzej Tyszka z miejscowości Podbielko w gminie Stary Lubotyń w powiecie ostrowskim, Barbara i Mirosław Ciach z miejscowości Łosinno w gminie Wyszków oraz Państwo Bożena i Jarosław Zaremba w miejscowości Zaręby Choromany w gminie Andrzejewo, powiat ostrowski.

Uczestnicy finału otrzymali cenne nagrody – wyroby zwiększające bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym. Fundatorami nagród była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Delegatura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz samorządy, na terenie których znajdują się finałowe gospodarstwa. Laureatom nagrody wręczyli: Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce – Pan Roman Szewczak, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy – Pan Bogusław Kasjaniuk, reprezentująca Starostwo Powiatowe w Ostrołęce – Pani Mariola Gorzoch, sekretarz Gminy Ostrów Maz. – Pani Agata Stachacz, Wójt Gminy Brańszczyk – Pan Wiesław Przybylski, sekretarz Gminy Wyszków – Pani Anna Gołębiewska, Wójt Gminy Andrzejewo – Pani Beata Ponichtera. W imieniu Wójta Gminy Stary Lubotyń nagrodę wręczyła Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ostrowi Maz. – Pani Dorota Subda.

Na zakończenie Kierownik PT KRUS w Ostrołęce – Pan Roman Szewczak wyraził zadowolenie z rosnącej popularności organizowanego przez Kasę konkursu, co ma wpływ na eliminację zagrożeń w gospodarstwach oraz przyczynia się do ciągłej ich modernizacji, czego efektem jest znaczny spadek wypadków w naszym regionie.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »