Tydzień Czytania Dzieciom

Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W tym roku obchodzone było pod hasłem: „Wychowanie przez sport i czytanie”. Celem akcji jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat. 

Nasza Biblioteka po raz kolejny włączyła się w tę ogólnopolską akcję, organizując ciekawe spotkania z książką. W dniu 5 czerwca pracownice PBS w Krasnosielcu wyszły z książkami poza mury biblioteki, aby maluchy mogły poczuć bezpośredni kontakt z literaturą. Odwiedziły więc dzieci w miejscowym przedszkolu. Natomiast 7 czerwca naszą placówkę odwiedzili uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu wraz opiekunami. Podczas spotkań dzieci wysłuchały legend „Toruńskie pierniki” i „Królowa pszczół”. Głośnemu czytaniu towarzyszyły pogadanki, zgadywanki dotyczące ulubionych książek i bohaterów literackich, gry inspirowane literaturą dziecięcą, a także zabawy ruchowe, które cieszyły się największym zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że nasze podróże czytelnicze rozbudziły w dzieciach ciekawość otaczającego świata, ukazując jego różnorodność, złożoność i możliwość zgłębienia poprzez odpowiednio dobraną lekturę.

A. Bojarska, E. Ochtera

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »