Dni Krasnosielca już za nami!!!

Dni Krasnosielca to coroczne lokalne święto plenerowe. W tym roku przypadło ono na 3 dni „długiego weekendu tj. 16, 17 i 19 sierpnia 2019 r. W piątek od godzinie 21.00 w parku rozpoczynał się seans kina plenerowego przeznaczonego dla najmłodszych widzów z filmem pt. „Kumple z Dżungli”. Nieco starsi widzowie mogli obejrzeć film pt. „Historia Marii”
w sobotę. Miłośnicy przyrody i aktywnego wypoczynku w sobotę i w niedzielę w godzinach od 10.00 do 17.00 mieli możliwość uczestnictwa w spływie kajakowym rzeką Orzyc. Czas takiego spływu wynosi około 1 godziny. Uczestnicy wypływali z przystani kajakowej na Błoniach, a trasę kończyli w okolicach Sulichy. Niedziela natomiast to dzień nieprzebranych atrakcji, niespodzianek i koncertów.

Na błoniach o godz. 12.00 odbył się mecz piłki nożnej, będący inauguracją sezonu 2019/2020 w „A” Klasie, gdzie GUKS Krasnosielc pokonał 3:1 Boruta Kuczbork. Uroczyste rozpoczęcie imprezy odbyło się o godzinie 16.00 na targowicy w Nowym Krasnosielcu, gdzie Wójt Gminy Krasnosielc – Paweł Ruszczyński wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury
w Krasnosielcu – Beatą Heromińską powitali wszystkich przybyłych gości. W tym roku na scenie wystąpili: orkiestra dęta OSP z Pienic, chór KGW z Grabowa, grupa taneczna HIP-HOP, koncert zespołu Za 5 Dwunasta, występ a capella grupy North Cape. Koszykarskie triki prezentował półfinalista programu Mam Talent Mieszko Włodarczyk. W taneczne rytmy wprowadził nas zespól Casandra i gwiazda wieczoru zespół After Party. Wieczorna zabawa taneczna odbyła się przy rytmach zespołu Ymax i Chojnacki Band.

Oprócz występów artystycznych na scenie był szereg dodatkowych atrakcji poza nią. Wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne z degustacją potraw przygotowanych prze Koła Gospodyń Wiejskich, kucyki z bryczką czy wystawa rękodzieła ludowego.

Gośćmi tegorocznej imprezy byli m.in. przewodniczący rady powiatu – Dariusz Wierzbicki
i starosta Zbigniew Deptuła oraz Marian Krupiński Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy
w Ostrołęce. Krasnosielskie święto odwiedził także minister środowiska Henryk Kowalczyk. Radny Mirosław Augustyniak, dyrektor WORD jak zwykle przyjechał z rowerem, który wylosowała Marta Prokopczyk z Chłopiej Łąki.

Późnym wieczorem na niebie można było podziwiać zjawiskowy pokaz sztucznych ogni, który sprawił, iż niebo przybierało wszystkie kolory tęczy.

Dziękujemy Państwu za to, że znaleźliście czas aby wspólnie świętować. Dziękujemy także gościom z innych miejscowości za to, że nas odwiedzili i bawili się razem z nami. Gorące podziękowania pragniemy również złożyć współorganizatorom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy m.in. pracownikom Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury, druhom z jednostek OSP, wolontariuszom, funkcjonariuszom policji i wszystkim zaprzyjaźnionym za ich pomoc. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, których wkład w tą imprezę był nieoceniony.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »