Seniorzy w gospodarstwie agroturystycznym.

W ramach projektu „Senior aktywny nie tylko w domu” dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego nieformalna grupa „Aktywna sześćdziesiątka” zrealizowała kolejne zadanie wsparte dotacją „bonu dla seniorów” otrzymaną ze Stowarzyszenia Radomskie Centrum Przedsiębiorczości. Był to wyjazd w dniu 13.08.2019 do Gospodarstwa Agroturystycznego z hodowlą koni w Makowicy. Tam Seniorów powitano puszystym plackiem drożdżowym przygotowanym przez szefową kuchni, oraz kawą, przy której właściciel gospodarstwa Pan Andrzej Adamski przedstawił nam historię hodowli koni oraz ich roli w procesie rehabilitacji różnych schorzeń. Następnie część seniorów udała się na przejażdżkę bryczką po okolicy, a inni zdecydowali się sprawdzić swoje możliwości podczas jazdy wierzchem na koniu. Ta forma spędzania czasu przypadła wszystkim do gustu. Po uciechach turystycznych był czas na wspólny posiłek przy ognisku przygotowany z wyrobów własnych tej firmy. Rozsmakowani swojskim chlebem oraz serami goście zachwycali się ich jakością. Potem była pora na wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych jak nakazuje polska tradycja. Z piosenką na ustach zadowoleni seniorzy wrócili do Krasnosielca pełni nowych wrażeń mając w aparatach fotografie upamiętniające to wydarzenie.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »