Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich chce nagradzać Koła Gospodyń Wiejskich!

Wystartowała druga edycja konkursu skierowanego do kół gospodyń wiejskich – „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”.

Do  31 lipca 2020 roku (jako data wpływu zgłoszenia) czekamy na karty zgłoszeniowe – formularz, dokumentację fotograficzną, informacje o zaangażowaniu w życie lokalnych społeczności. Zgłoszenia zawierać powinny również oceniane przepisy kulinarne produktów tradycyjnych i regionalnych na bazie których planuje się wydać książkę kucharską mazowieckich gospodyń. Komicja oceniać będzie prawdopodobnie tylko przesłane materiały, bowiem ze względu na pandemię niemożliwe będzie spotkanie w terenie i obserwacja pracy KGW „w akcji”.

Nagrody finansowe dla KGW z przeznaczeniem na ich potrzeby mają w tym roku łączną wysokość 30.000 zł. Wstępnie zakłada się, że przyznane będą trzy stopnie nagród – I do 10.000 zł; II do 8.000 zł i III do 6.000 zł. (nagrody nieopodatkowane), możliwa kategoryzacja (np. ze względu na liczbę członków KGW) i kilka nagród jednego stopnia. Także na KGW czekają nie tylko prestiż i podziw, ale także wymierne wsparcie finansowe do działalności.

Zapraszamy!

Link do konkursu