„Umiem pływać” 2020

Szkoła Podstawowa w Rakach pozyskała środki finansowe na naukę pływania. Są to zajęcia realizowane ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu
i Turystyki.

Projekt ten w naszej szkole miał być realizowany w drugim semestrze poprzedniego roku szkolnego. Jednak sytuacja związana ze epidemią COVID -19 zatrzymała ten plan.

Wraz n nowym rokiem szkolnym 2020/2021 wyjazdy na basen do Chorzel w ramach projektu rozpoczęły się od 24.09.2020r. Dzieci w ciągu dziesięciu wyjazdów odbędą dwadzieścia godzina lekcji nauki pływania, w trakcie których przewidziane są następujące sprawdziany na poszczególne stopnie:

– I stopień RYBKA

-II stopień FOKA

– III stopień NUREK

– IV stopień DELFINEK

Opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele – wychowawcy oraz rodzice
w ramach wolontariatu.

Grzegorz Gałązka