I N F O R M A C J A na temat szczepień przeciw Covid-19

Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Gminy Krasnosielc uruchomiono infolinię dla mieszkańców gminy Krasnosielc pod numerem telefonu 29 7175072 dostępną od  poniedziałku do piątku w godzinach od  8:00  do 15:00. Dzwoniąc pod wskazany numer będzie można uzyskać informacje na temat transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko Covid-19 oraz lokalizacji i organizacji punktów szczepień.

Informuję jednocześnie, że ze specjalnie zorganizowanego przez gminę transportu będą̨ mogły skorzystać:

– Osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę̨ z w/w schorzeniami,

– Osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w dotarciu do najbliższego punktu szczepień́ (w szczególności osoby starsze i samotne niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Szczegółowe informacje odnośnie szczepień przeciwko Covid -19 udostępnione są na stronie ministerstwa zdrowia :

– Informacje ogólne :

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/informacje

– Procedura szczepień krok po kroku :

https://www.gov.pl/Web/szczepimysie/narodowy-program-szczepien-przeciw-covi-19

– Infolinia Nr 989

Osoby, które chcą uzyskać więcej informacji na temat szczepień mogą również skorzystać z bezpłatnej i całodobowej infolinii pod nr 989

Wójt Gminy Krasnosielc

Paweł Ruszczyński

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »