76. rocznica rozbicia aresztu Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Krasnosielcu

1 maja br. w Krasnosielcu odbyły się uroczyste obchody 76. rocznicy rozbicia aresztu Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Krasnosielcu przez Oddział por. Romana Dziemieszkiewicza ps. „Pogoda”.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 11.00, której przewodniczył ksiądz kapelan Andrzej Mikucki z Łomży.

Po nabożeństwie o godzinie 12.00 odbył się przemarsz do budynku dawnego aresztu Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Krasnosielcu, gdzie oddano hołd bohaterom, złożono kwiaty i zapalono znicze na znak pamięci o poległych w obronie Ojczyzny.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnych, Grup Rekonstrukcyjnych, harcerze i harcerki z Panią Wandą Dziąbą na czele, przedstawiciele rodzin osób biorących udział w akcji, przedstawiciele lokalnej władzy oraz ksiądz proboszcz.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości, obecnym mieszkańcom gminy Krasnosielc, druhom z OSP w Krasnosielcu, Policji oraz głównej organizatorce Pani dr Izabeli Strojek Sekretarz Zarządu Głównego Związku Żołnierzu NSZ.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »