Strategia obszaru funkcjonalnego jednostek samorządu terytorialnego

Szanowni Mieszkańcy,

zachęcam do zapoznania  się z projektem Strategii „Obszaru funkcjonalnego jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatów makowskiego, przasnyskiego, pułtuskiego”.

Od początku 2021 roku trwają prace nad Strategią Partnerstwa Terytorialnego, którego członkiem jest nasza gmina. Proces ma charakter wspólnej pracy, w której aktywni są przedstawiciele samorządów Partnerstwa. W toku przygotowywania dokumentu, w różnych etapach, zaangażowani w tworzenie strategii byli także przedstawiciele społeczności, liderzy lokalni, a nawet uczniowie starszych klas szkół ponadpodstawowych, którzy wyrażali swoje opinie i uwagi.

Teraz Rada Partnerstwa i Grupa Robocza prezentuje wstępny, roboczy projekt końcowego dokumentu. Zawiera on streszczenie opracowania diagnostycznego, misję, wizję, cele strategiczne i operacyjne oraz wskazania projektów strategicznych i uzupełniających, które mają wzmocnić rozwój Partnerstwa.
Zapraszamy mieszkańców do zgłaszania uwag. Jeśli ktoś z Państwa chciałby włączyć się ze swoimi sugestiami w proces opiniowania strategii zapraszamy do skorzystania ze specjalnego formularza, dostępnego pod linkiem na końcu wpisu. Wszystkie sugestie, uwagi i wnioski zostaną przeanalizowane przed przyjęciem dokumentu. Sugestie prosimy zgłaszać za pośrednictwem formularza do  26 września 2021 r.

To ważny moment, ale nie koniec naszej pracy nad dokumentami strategicznymi. Po przyjęciu Strategii będziemy wspólnie pracować nad wstępnymi analizami wykonalności najważniejszych wybranych do realizacji projektów, które wzmocnić mają nasz obszar funkcjonalny. Państwa głos jest ważny.

Strategia przygotowywana jest w ramach projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, poprzez doradztwo ZMP w strategicznym planowaniu rozwoju partnerstw samorządowych. Projekt realizowany jest  w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

WÓJT GMINY KRASNOSIELC

Paweł Ruszczyński