Informacja o punktach dystrybucji jodku potasu

Informacja o punktach dystrybucji jodku potasu na terenie Gminy Krasnosielc

Wójt Gminy Krasnosielc informuje, że został opracowany Plan dystrybucji tabletek jodku potasu na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. W związku z tym, prosimy mieszkańców Gminy Krasnosielc o zapoznanie się z rozmieszczeniem punktów wydawania preparatu, zgodnie z miejscem zamieszkania/zameldowania oraz tabelą dawkowania.

Przyjęty plan ma charakter działania prewencyjnego, aby w przypadku wystąpienia zdarzenia radiacyjnego, mieli Państwo świadomość gdzie się zgłosić, aby otrzymać preparat. Akcją dystrybucji preparatu zostaną objęci mieszkańcy gminy do 60 roku życia. Prosimy o systematyczne zapoznawanie się z bieżącą sytuacją radiacyjną.

Wydanie preparatu w punktach nastąpi po decyzji i komunikatach Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o rozpoczęciu akcji wydawania tabletek jodku potasu.

Rozmieszczenie punktów wydawania jodku potasu:

1. Przychodnia Lekarska „EMED” ul. Mostowa 11 Krasnosielc, miejscowości: Bagienice -Folwark, Pienice, Wola Włościańska, Wola-Józefowo

1. Szkoła Podstawowa ul. Ogrodowa 2, Krasnosielc ( 2 stanowiska) miejscowości:

1 stanowisko: Krasnosielc 2 stanowisko: Nowy Sielc, Sulicha

1. Gminny Ośrodek Kultury, Rynek 40A Krasnosielc ( 2 stanowiska), miejscowości:

1 stanowisko: Chłopia Łąka, Grądy, Krasnosielc Leśny

2 stanowisko: Łazy, Nowy Krasnosielc, Przytuły, Wymysły

1. Szkoła Podstawowa w Amelinie 33 ( 2 stanowiska ), miejscowości:

1 stanowisko: Grabowo, Perzanki-Borek, Pieczyska, Pach, Niesułowo, Ruzieck

2 stanowisko: Amelin, Biernaty, Bagienice Szlacheckie

1. Przychodnia Lekarska „MEDICUS” Drążdżewo 42, miejscowości:

Drążdżewo, Drążdżewo-Kujawy