Święto Niepodległości 11 listopada

W dniu 11 listopada 2022r., w Gminie Krasnosielc, odbyły się uroczyste obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny sprawowanej przez księdza dziekana- Andrzeja Kotarskiego, w kościele parafialnym w Krasnosielcu z oprawą Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Pienic w asyście pocztów sztandarowych ze szkół z terenu gminy oraz druhów strażaków OSP Krasnosielc licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy Krasnosielc mieli okazję obejrzeć program okolicznościowy.

Młodzież z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu wraz z nauczycielkami : panią Agnieszką Grabowską i Anną Drejko przygotowała poruszający program patriotyczny. Poezja przeplatana piosenką wraz z komentarzem wprowadziły zebranych w podniosły nastrój.

Program zakończono wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

Następnie obecne na uroczystości władze gminy w osobach: wójta gminy- Pawła Ruszczyńskiego, sekretarz gminy- Grażyny Rogala oraz przewodniczącej Rady Gminy- Ewy Grabowskiej w uroczystym pochodzie z zuchami i harcerzami oraz mieszkańcami gminy udali się pod pomnik „ Polski walczącej”. Delegacje uroczyście złożyły kwiaty i znicze. Brać harcerska odśpiewała hymn harcerski.

Organizatorzy: Wójt Gminy oraz GOK Krasnosielc dziękują wszystkim uczestniczącym w obchodach Święta Niepodległości.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »