26.05.2024 r. Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Matki

Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Dnia Matki, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 26 maja w Kościele św. Jana Kantego w Krasnosielcu o godz. 12:00 (po Mszy Świętej)

Powyżej prezentujemy plakat informacyjny oraz sylwetkę jednej z wokalistek.

 

Agnieszka Grabowska Sopran liryczny, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi

Jej repertuar oprócz piosenek Anny German obejmuje także liczne arie operowe i operetkowe, utwory muzyki oratoryjno – kantatowej oraz lirykę wokalną. Dysponuje głosem o krystalicznie czystej barwie i nieskazitelnym brzmieniu, które urzeka już od pierwszych dźwięków.
Nic dziwnego, gdyż studia wokalne ukończyła pod kierunkiem wybitnej solistki Teatru Wielkiego w Łodzi – dr hab. Patrycji Krzeszowskiej-Kubit. Uczestniczyła także w licznych kursach mistrzowskich oraz warsztatach wokalnych prowadzonych przez pedagogów z całego świata,
w tym prof. Jerzego Artysza (Polska), prof. dr hab.Tadeusza Pszonkę (Polska), prof. dr hab. Włodzimierza Zalewskiego (Polska), doc. Raffaele Cortesiego (Włochy), Robertę Alexander (USA), Lothara Odiniusa (Niemcy), Christianne Stotijn (Holandia), Sergei’a Leiferkusa (Rosja), czy prof. Evę Blahovą (Słowacja, Czechy).

Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych, m.in.:

  • II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym World’s Best Musicians Competition, Warszawa (2024r.),
  • II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym JSFest 2023 w Turku, Finlandii (2023r.),
  • I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka w Warszawie w etapie regionalnym i wojewódzkim (2019r.),
  • I wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy w Warszawie (2019r.),
  • Dwóch nagród specjalnych VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury
    w Krynicy Zdroju: Nagrody za najlepsze wykonanie arii Noriny z op. Don Pasquale oraz nagrody Dyrektora Artystycznego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju (2019r.)
  • i wielu innych nagród

W dowód uznania za zasługi dla kultury przasnyskiej, wybitne osiągnięcia i działalność artystyczną na terenie powiatu przasnyskiego oraz promowanie Przasnysza została odznaczona Medalem im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w kategorii Debiut (2019r.), a także otrzymała Nagrodę Twórczą za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej podczas Gali Rok w kulturze na Mazowszu, zorganizowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego (2021r.).

Aktywnie koncertuje w kraju, współpracując przy produkcjach estradowych i teatralnych ze znanymi i wybitnymi reżyserami (m. in. Roberto Skolmowski, Eva Buchmann, Beata Redo Dobber, Andrzej Ferenc) i dyrygentami (m. in.: Wiktor Bockman, Adam Banaszak, Paweł Przytocki, Piotr Sułkowski, Ingmar Beck, Zbigniew Pilch, Michał Kocimski, Andrzej Borzym, Wojtek Mrozek, Jacek Boniecki, Mariusz Dziubek, Klaudiusz Lisoń). Występowała w Teatrze Wielkim w Łodzi, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Koszalińskiej, Filharmonii Śląskiej w Katowicach , Filharmonii Gorzowskiej oraz Filharmonii Łódzkiej.

 

 

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »